Poc Hip Vpd 2.0 Ski Shorts | Harfa Sport
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím

Poc Hip Vpd 2.0 Ski Shorts

Barva:

Velikost:  |  Tabulka velikostí


Poc Hip VPD 2.0 Ski Shorts jsou vynikající šortky pro ochranu spodní části těla, zejména boků a kostrče. Více

Tento produkt není možné koupit.
Odeslat e-mailem
Přidat k oblíbeným

Stiskněte klávesovou zkratku <b>CTRL+D</b> pro uložení stránky do záložek.

Popis

Poc Hip VPD 2.0 Ski Shorts jsou vynikající šortky pro ochranu spodní části těla, zejména boků a kostrče. Na inkriminovaných částech je použité třívrstvého VPD plátu.

Specifikace
  • 3-ply VPD hip protection, perforated dor air flow.
  • Low profile
  • Super stretchy and ventilated mesh
  • Removable tailbone protection
  • Sizes: S, M, L

Parametry

Název parametru Hodnota
Kód produktu 080800149
Model Pánský / Dámský
Provedení Kalhoty

Technologie

VPD (Visco-Elastic Polymer Dough)

Šest rozdílných technologických konceptů přileb pro šest rozdílných potřeb 1.     Přilby „Semi-hard...

zobrazit více
VPD (Visco-Elastic Polymer Dough)

Šest rozdílných technologických konceptů přileb pro šest rozdílných potřeb

1.     Přilby „Semi-hard shell“ 2.0: Studie ukázaly, že závodníci ve sjezdovém lyžování často a ve vysokých rychlostech narážejí hlavou do branek, čímž jsou jejich přilby vystaveny opakovaným nárazům. Proto je výztuha helem „semi-hard shell“ vyrobena z pěnového polypropylenu namísto polystyrenu. Na rozdíl od polystyrenu nedochází u polypropylenu k nevratné deformaci, tudíž je tento materiál schopný pohlcovat opakované otřesy. (tato technologie je použita u všech přileb Skull)

2.     Unikátní in-mold přilby: Helmy Synapsis využívají nový systém APB (Aramid ballistic penetration barrier), který umožnil vyřešit tradiční problém in-mold přileb – snadné prasknutí a neschopnost odolat proražení. Synapsis helmy jsou velmi pohodlné, extrémně lehké a se skvělým ventilačním systémem, aniž by došlo ke snížení bezpečnosti. Lépe tedy pohlcují otřesy a jsou odolnější proti proražení. Helmy mají měkké pěnové vycpávky, aby dobře seděly na hlavě, a odnímatelné chrániče uší. 

3.     Přilby „Double shell“: Díky technologii Aramid ballistic penetration barrier (APB), u které POC požádal o patentování, dosáhli vývojáři lepších vlastností přileb, jako jsou lepší pohlcování otřesů, nižší váha a vyšší odolnost proti proražení. POC pokročil ve výzkumu dále a přenesl tyto kvality do přileb se systémem maximálního odvětrání. Výsledkem je revoluční technologie Ventilated-Double-Shell-Anti-Penetration: VDSAP, u které rovněž POC zažádal o patentování.

Koncept byl původně navržen pro celosezónní přilbu Receptor+. Přilbu vyvinutou a certifikovanou v Evropě určenou pro lyžování, snowboarding, skateboarding, cyklistiku a vodní sporty. VDSAP je tvořena dvěma skořepinami, které mezi sebou mají mezeru pro maximální odolnost proti proražení, a také kanálky, které odvádějí teplo, vlhkost či vodu. Vnitřní skořepina typu in-mold je extrémně tenká, zatímco vnější tvrdá skořepina typu hard-shell je vyrobená z ABS a PC. Tyto úžasné vlastnosti mají všechny přilby Receptor a Cortex DH.

4.     Přilby s optimalizovaným systémem větracích otvorů: Často jsme byli dotazováni, kdy přijdeme se super odvětranou přilbou přizpůsobitelnou chladným dnům. Díky zkušenostem získaných z předešlých modelů, inovací a patentů jsme vyvinuli koktejl různých ventilačních konceptů, všechny obsažené v jedné helmě. Použití tohoto nastavitelného systému pro nás znamená i výzvu udržet váhu nízko. Pro maximální odvětrání helmy zkombinoval POC v přilbách Frontal tři různé větrací systémy. V přední části je POCem patentovaná technologie VDSAP - řešení dvou skořepin, mezi nimiž dochází k přepravě vzduchu. Díky ní je čelní strana chráněna proti přímému větru a proniknutí ostrých předmětů. Vzadu jsou větrací otvory, díky nimž přilba funguje jako komín – vzduch je vytlačován zepředu dozadu. Svrchu zajišťuje účinnou ventilaci šest větracích otvorů, které je možné zčásti, nebo úplně uzavřít. Díky této kombinaci jsou helmy velmi vzdušné a lehké.

5.     Přilby z karbonových vláken: Díky nové metodě zpracování karbonových vláken můžeme vyrobit super tenkou a super lehkou karbonovou skořepinu, která je vysoce pružná a tím pádem je vhodná pro výrobu lyžařských přileb. Bohužel je tato technologie stále velmi drahá, ale je natolik kvalitní, že je chceme použít v nové řaděh přilby Skull – Super Skull Comp.

6.     Přilby se systémem ochrany proti „vícesměrným“ nárazům: Tradiční metody testování přileb testují pouze vertikální pády. Avšak realita je taková, že při pádu v rychlosti bude náraz spíš šikmý. To znamená, že se helma i hlava v momentě úderu o zem dostanou do rotace, a na mozek tak začnou působit rotační síly. Na tento typ nárazu je mozek velice citlivý

7.       MIPS - Revoluční technologie inspirovaná lidským tělem: Mezi převratné novinky patří technologie Mips neboli helma v helmě. Málokdo spadne z kola na hlavu kolmo. Většina vážných zranění hlavy nastává šikmým nárazem, kdy se mozek po nárazu setrvačností pohybuje a rotuje. Současné přilby však tlumí pouze čelní nárazy. MIPS funguje tak, že vnější skořepina chrání hlavu proti proražení ostrými předměty a v okamžiku nárazu dojde k pootočení vnitřní helmy, pohlcení sil působících ze všech směrů a jejich rozložení do celého jádra přilby. Výsledná energie působící na mozek je tedy zredukovaná na minimum. Stejně funguje lebka jako vnější ochranná vrstva a membrána, která ji zevnitř pokrývá, pak umožňuje mozku „klouzat".

MIPS Protection System from POC on Vimeo.

II.     Tělo

Lepší ochrana těla

Na základě naší spolupráce se specialisty na míšní zranění, s jezdci z různých sportovních odvětví a s experty na konstrukce a materiály jsme došli k závěru, že mnoho chráničů nabízených na trhu mají závažné slabiny.

Je pro nás výzva přijít s pružnou a pohodlnou ochranou, která doopravdy funguje. Mnoho chráničů zad je lehkých, ale ne tak dobrých v momentě, kdy dojde na pohlcení nárazu a kdy by měly efektivně ochránit oblast páteře. Jsme velmi šťastní, že můžeme představit dva rozdílné koncepty zádových chráničů: VPD a Multi-impact shell systém. Oba vyústily z rozdílných potřeb jezdců a současných materiálů a konstrukcí.

Náš VPD chránič pracuje progresivně, sám se přizpůsobí síle nárazu a je nejlehčím chráničem zad na trhu. 

 1.     VPD (Visco-Elastic Polymer Dough)

V našich zádových chráničích s maximální schopností pohlcení nárazů používá POC sloučeninu a technologii zvanou VPD (Visco-Elastic Polymer Dough). Tento chránič je jeden z mála na trhu, který dosahuje nejvyššího standardu (Level2 „High performance“) motocyklového standardu CE 1621-2.

MATERIÁL JE VYSOCE TLUMÍCÍ, díky použité polyurethanové pěně je měkký a pohodlný a přizpůsobí se každému tak, aby perfektně seděl. Avšak v momentě nárazu materiál ztuhne a projeví se u něj jeho extrémní schopnost pohlcovat energii. Většina ochranných systémů dostupných na trhu je navržena tak, aby prošly pouze specifickým testem CE-Norm. To však znamená, že nízkoenergetické nárazy jsou přenášeny téměř přímo na tělo. Náš VPD chránič zad funguje progresivně a sám se přizpůsobí síle nárazu.

Mezi další vylepšení tohoto chrániče patří dual density combination?? s extra ochranou oblasti páteře. Tímto způsobem maximalizujeme jak svobodu pohybu, tak ochrannou schopnost pohlcovat nárazy.

Individuální systém

Máme patentovaný pružný systém ochrany zad, který Vám umožní vybrat si stupeň ochrany různých komponentů. To znamená, že můžete...

zobrazit více
Individuální systém

Máme patentovaný pružný systém ochrany zad, který Vám umožní vybrat si stupeň ochrany různých komponentů. To znamená, že můžete přizpůsobit stupeň ochrany tomu, jak jezdíte, nebo tak, abyste splnili různá pravidla a omezení při závodě, kterého se účastníte. Cervicl and Coccyx spolehlivě zajistí ochranu horní části páteře včetně obratlů C1 - C7, stejně tak nejspodnější části včetně oblasti kostrče. Nejhořejší část páteře – obratle C1 – C7, je nejdůležitější oblast vyžadující ochranu. Poškození v této oblasti může vyústit ve vážná nevratná zranění, nebo i smrt.

Chránič není navržen pouze tak, aby Vám poskytl nejvyšší možný stupeň ochrany, udělali jsme všechno proto, abyste se v něm cítili, co nejvíc pohodlně to jde. Sami ucítíte, jak se chránič anatomicky i ergonomicky přizpůsobuje tvaru vašich zad. Zároveň je chránič ohebný a umožňuje maximální volnost pohybu. Další z hlavních výhod chráničů POC je vysoce funkční větrací technologie.

K součtu toho všeho vám chrániče POC poskytnou nepřekonaný stupeň pohodlí a bezpečí. Doufáme, že v naší široké škále naleznete produkt, který bude odpovídat vašim osobním potřebám, bez ohledu na to, jestli se věnujete sjezdovému závodění, nebo dáváte backflipy ve snowparku.


Tabulka velikostí

Dospělí

Velikost Výška postavy
XS - S 150 - 165 cm
M 165 - 180 cm
L - XL < 180 cm

Děti

Velikost Výška postavy
S 100 - 125 cm
L 125 - 150 cm

 

ZÍSKEJTE 100 Kč
NA VÁŠ PRVNÍ NÁKUP

Zadejte e-mail, na který obdržíte slevový kód:

stripes

Sleva platí na první nákup
v celkové hodnotě nad 500 Kč.

logo
Napište nám
Kliknutím na tlačítko “Odeslat zprávu” souhlasím se zpracováním osobních údajů