Máte správnou velikost kola, ale stále se na něm necítíte ideálně? Vsaďte na nastavení posedu na kole neboli bikefitting! Nabízená služba umožňuje zcela individuální a zejména správné nastavení posedu dle postavy (fyzické předpoklady - ohebnost, síla, funčnost těla...) a potřeb cyklisty. Od nastavení sedla přes řídítka až po pedály. Bikefitting není záležitostí pouze závodníků! Naopak, správné nastavení přinese pohodlí, výkon a požitek z jízdy každému - ať už máte silničníhorské či triatlonové kolo. Zároveň přispívá výrazně k bezpečnosti, snižuje riziko zdravotních problémů a také redukuje aerodynamický odpor. 

Rezervovat měření posedu online

Jak bikefitting probíhá?

Celkem vás čeká 5 kroků bikefittingu, celé nastavení však zvládneme v jedné 3-5 hodinové schůzce. Nejdříve si popovídáme o vašich vyjížďkách, jejich náročnosti, o případném zdravotním úskalí a na řadu přijde také detailní měření vaší postavy. Poté změříme parametry vašeho kola. Následně bude na řadě tzv. dynamické měření, kdy budeme pracovat již se strojem Trek Prescision Fit a nastavíme váš správný posed.  Ve čtvrtém kroku otestujeme upravené nastavení posedu. Pak se již vydáte na vaše oblíbené trasy a po dostatečném množství najetých kilometrů zkonzultujeme, zda vše funguje, tak jak má.

přednosti STROJE TREK PRECISION FIT

Oproti klasickému trenažeru nemusíte ze stroje Trek Precision Fit, který možná znáte pod názvem „koza“, vůbec během úprav slézat. Nejenže je tak celý bikefitting pohodlnější, ale dokážete vnímat nastavenou změnu okamžitě.

Po přenastavení vašeho kola podle stroje Trek Precision Fit, si můžete změny ihned ověřit na vlastním kole a pomocí trenažeru.

1. VSTUPNÍ INTERVIEW 

           
a) Cyklistická anamnéza

b) Statické měření 

c) Flexibilita a síla

Výsledky vstupního rozhovoru jsou podkladem pro vlastní nastavení posedu. Uplatňuje se princip individualizace nutný pro stanovení vhodné míry kompromisu mezi výkonem a pohodlím. 

2. MĚŘENÍ VSTUPNÍCH PARAMETRŮ (výchozí nastavení kola)

3. DYNAMICKÉ MĚŘENÍ 

Prováděné na "koze" pod akceptovatelnou zátěží (odporem) s použitím goniometru, vodováhy, laseru. Měří se úhly mezi body označenými na postavě klienta pomocí samolepicích markerů (nutné přiléhavé cyklistické oblečení, nejlépe krátké kalhoty a dres) Součástí je 2D videoanalýza.

4. MĚŘENÍ VÝSTUPNÍCH PARAMETRŮ A INSTALACE, případné objednání nových komponentů


5. ZPĚTNÁ VAZBA

Provedené změny je nutné ověřit přirozenou cestou v terénu. Minimální doporučený nájezd pro ověření pozice je cca 500 km. Efektivitu jízdy je pochopitelně třeba podpořit cvičením, především zádového svalstva v bederní oblasti a strečinkem (zkrácení svalů). Nastavení posedu doporučujeme po nějaké době nechat upravit znovu, aby vždy vyhovovalo individuálním potřebám. Důležitá je také revize při zásadních komponentových změnách v kontaktních bodech mezi cyklistou a kolem (sedlo a sedlovka), řídítka a páky, boty a pedály.  

TREK PRECISION FIT

Systém, který pro bikefitting využíváme je TREK Precision Fit. Nechte si u nás odborníky nastavit správnou pozici na kole a užijte si maximální pohodlí a výkon!

Ceník bikefittingu

Vážení zákazníci nyní aktualizujeme ceník službu a připravujeme pro Vás další doplňkové balíčky.

 

DÁRKOVÁ POUKÁZKA NA BIKEFITTING

Bikeftting je skvělým dárkem pro nadšené cyklisty.

Momentálně z důvodu aktualizace ceníku, nelze zakoupit dárkové poukazy.