JEDEME ON-LINE! S výběrem poradíme telefonicky, na emailu a zboží vám doručíme či vydáme z okénka prodejny. Více informací zde
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím

Bikefitting - nastavení posedu na kole

Komfort a zvýšení výkonu na kole pro každého!

Jízda na kole je pro všechny, užijte si ji!

Někdo jezdí jen pro radost na výlety do přírody, jiný do práce, další má v oblibě traily, někdo preferuje rychlost na silničním kole, ale všechny spojuje jediné. Každý si chce jízdu užít a mít z cyklistiky radost.  

Aby byla jízda na kole tím správným požitkem, je třeba mít nastavený správný posed na kole. Díky správnému nastavení pozice na kole, bikefittingu, bude jízda komfortní, zvýší váš výkon, zamezí bolestem a riziku zranění při jízdě.

více o bikefittingu

Jak probíhá Bikefitting

Specifikace cílů každého cyklisty je základem úspěchu a tím celý proces začíná. 

Se specialistou bikefittingu vás čeká úvodní povídání, veškeré potřebné vstupní měření a vyšetření a poté samotná jízda na trenažéru, na kterém měření a ladění správné pozice probíhá. Nakonec bude měření přeneseno na Vaše kolo.  
Celý proces nastavení posedu na kole trvá 3 hodiny.

Bikefitting krok za krokem
 

Závodní bikefitting – prioritou je výkon a aerodynamika

Pokud je vaším cílem výkon a aerodynamika, nastavíme vám závodní bikefitting, který je vhodný pro sportovní jezdce a závodníky na všech úrovních.

Aerodynamická pozice představuje výzvu pro vaši flexibilitu, kterou je nutné reálně vyhodnotit a testovat při očekávané zátěži, aby byla udržitelná vzhledem k délce trvání a intenzitě tréninkové nebo závodní aktivity.

Celý proces závodního nastavení na kole trvá 5 hodin.

závodní bikefitting krok za krokem

Další služby bikefittingového studia

Bikefitting je proces a nabízí další možnosti

Výběr velikosti rámu

Služba je určena pro zákazníky, kteří si nejsou jistí správnou velikostí rámu nebo mají zájem o individuální stavbu kola.

Provedeme základní bikefittové měření zákazníka na trenažéru a souřadnice z měření přeneseme do aplikace, ve které vybíráme velikost rámu, délku a úhel představce a počet podložek.

Provádíme konzultace komponentového vybavení (převody, výběr zapletených kol, sedla a sedlovky, řídítek) a profesionální sestavení kola.

 • Doba trvání: 2,5 hodiny
 • Cena: 2 490 Kč

rezervovat výběr velikosti rámu

FTP test a analýza techniky šlapání

Otestujeme vaši fyzickou kondici a nastavíme vám optimální tréninkové zóny. FTP (FUNCTIONAL TRESHOLDS POWER) test probíhá na trenažéru Tacx na kole zákazníka.

Součástí testu je i analýza techniky šlapání, při které zjistíme efektivitu šlapání klienta. Cílem je naučit zákazníka šlapat tzv. kulatě, aby bylo co nejefektivnější.

 • Doba trvání: 1,5 hodiny
 • Cena: 1 490 Kč

 

Výběr a testování sedel

Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější sedlo! Provedeme měření sedacích kostí a poté budete během jízdy na trenažéru testovat vybraná sedla (cca 3 – 5 sedel). Pokud si nebude jistí, testovaná sedla je možné zapůjčit.

Nabízíme i možnost pouze si zapůjčit sedlo z naší testovací nabídky sedel.  

 • Doba trvání: 1 hodina
 • Cena: 990 Kč
 • Cena půjčovného: 100 Kč/den/sedlo (zdarma při následném nákupu)

rezervovat výběr sedla

Nastavení kufrů

Změříme předozadní, boční, rotační i čelní nastavení nohou při jízdě na trenažéru. Doporučíme vám pedály s kratší nebo delší osou.  Služba obsahuje také doporučení vhodných ortopedických vložek do cyklistických bot.

 • Doba trvání: 1 hodina
 • Cena: 990 Kč

rezervovat nastavení kufrů

Dále nabízíme

Individuální konzultace

Ať už potřebujete poradit s čímkoliv ohledně bikefittingu, individuálních staveb či dalších témat nad rámec nabízených služeb, jsme tady pro vás. Naši specialisté vám poskytnou odbornou pomoc a podporu.

Cena: 490 Kč za každých 30 min konzultace

rezervovat individuální konzultaci

ZVÝHODNĚNÉ cenové balíčky

 • Sleva 50 % na bikefitting při koupi kola v hodnotě 50 000 Kč – 100 000 Kč
 • Bikefitting ZDARMA při koupi kola v hodnotě nad 100 000 Kč
 • Výběr velikosti rámu ZDARMA při koupi kola nad 50 000 Kč
 • Sleva 20 % na doplňky v rámci bikefittingu 
 • Testování sedel (testování na trenažéru) ZDARMA při koupi kola či bikefittingu 
 • Půjčovné sedla (pro testování v terénu) ZDARMA při koupi kola, bikefittingu nebo sedla

vybrat kolo v eshopu

Specialisté bikefittingu HARFASPORT

Naši odborníci jsou připravení se postarat o váš maximální výkon a pohodlí na kole

Zkušení odborníci připravení poradit

Seznamte se s našimi specialisty bikefittingu! Radek Meisner, Michal Tojnar a Honza Strangmüller mají dohromady za sebou přes 1000 provedených měření. Svoje zkušenosti prohlubují pravidelným studiem odborných materiálů a zkušenosti čerpají samozřejmě i praktické - všichni tři jsou aktivní cyklisté. Zároveň jsou absolventy kurzů Trek Precision Fit – Level 1 a Level 2 v centrále Treku Londýně a držiteli certifikátů bikefittingu! 

více o specialistech bikefittingu

Bikefitting jako dárek

Věnujte cyklistům komfort a zvýšení výkonu při každé jízdě!