Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím

Bikefitting - nastavení posedu na kole

Komfort a zvýšení výkonu na kole pro každého!

Jízda na kole je pro každého, užijte si ji!

Bikefitting je individuální nastavení posedu na kole podle cílů a potřeb každého cyklisty. Správná specifikace cílů a potřeb je pro úspěšný bikefitting zcela zásadní.

Někdo jezdí jen pro radost na výlety do přírody, jiný do práce, další má v oblibě traily, někdo preferuje rychlost na silničním kole, ale všechny spojuje jediné. Každý si chce jízdu užít a mít z cyklistiky radost.  

Ke všem klientům přistupujeme individuálně a hledáme vyvážený poměr mezi komfortem, výkonem a aerodynamikou, třemi pilíři bikefittingu.

Správné nastavení pozice na kole přinese pohodlí, výkon a požitek z jízdy každému. Zároveň významně přispívá k bezpečnosti a snižuje rizika zdravotních problémů.

Pracujeme se systémem TREK Precision Fit a naši specialisté bikefittingu absolvovali školení v centrále TREKu v Londýně.

REZERVOVAT BIKEFITTING

Jak probíhá bikefitting

Specifikace cílů každého cyklisty je základem úspěchu a tím celý proces začíná. 

Se specialistou bikefittingu vás čeká úvodní povídání, veškeré potřebné vstupní měření a vyšetření a poté samotná jízda na trenažéru, na kterém měření a ladění správné pozice probíhá. Nakonec bude měření přeneseno na Vaše kolo.  
Celý proces nastavení posedu na kole trvá 3 hodiny.

Závodní bikefitting – prioritou je výkon a aerodynamika

Pokud je vaším cílem výkon a aerodynamika, nastavíme vám závodní bikefitting, který je vhodný pro sportovní jezdce a závodníky na všech úrovních.

Aerodynamická pozice představuje výzvu pro vaši flexibilitu, kterou je nutné reálně vyhodnotit a testovat při očekávané zátěži, aby byla udržitelná vzhledem k délce trvání a intenzitě tréninkové nebo závodní aktivity.

Celý proces závodního nastavení na kole trvá 5 hodin.

závodní bikefitting krok za krokem

Další služby bikefittingového studia

Bikefitting je proces a nabízí další možnosti

Výběr velikosti rámu

Služba je určena pro zákazníky, kteří si nejsou jistí správnou velikostí rámu nebo mají zájem o individuální stavbu kola.

Provedeme základní bikefittové měření zákazníka na trenažéru a souřadnice z měření přeneseme do aplikace, ve které vybíráme velikost rámu, délku a úhel představce a počet podložek.

Provádíme konzultace komponentového vybavení (převody, výběr zapletených kol, sedla a sedlovky, řídítek) a profesionální sestavení kola.

 • Doba trvání: 2,5 hodiny
 • Cena: 2 490 Kč

FTP test a analýza techniky šlapání

Otestujeme vaši fyzickou kondici a nastavíme vám optimální tréninkové zóny. FTP (FUNCTIONAL TRESHOLDS POWER) test probíhá na trenažéru Tacx na kole zákazníka.

Součástí testu je i analýza techniky šlapání, při které zjistíme efektivitu šlapání klienta. Cílem je naučit zákazníka šlapat tzv. kulatě, aby bylo co nejefektivnější.

 • Doba trvání: 1,5 hodiny
 • Cena: 1 490 Kč

 

Výběr a testování sedel

Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější sedlo! Provedeme měření sedacích kostí a poté budete během jízdy na trenažéru testovat vybraná sedla (cca 3 – 5 sedel). Pokud si nebude jistí, testovaná sedla je možné zapůjčit.

Nabízíme i možnost pouze si zapůjčit sedlo z naší testovací nabídky sedel.  

 • Doba trvání: 1 hodina
 • Cena: 990 Kč
 • Cena půjčovného: 100 Kč/den/sedlo (zdarma při následném nákupu)

Nastavení kufrů

Změříme předozadní, boční, rotační i čelní nastavení nohou při jízdě na trenažéru. Doporučíme vám pedály s kratší nebo delší osou.  Služba obsahuje také doporučení vhodných ortopedických vložek do cyklistických bot.

 • Doba trvání: 1 hodina
 • Cena: 990 Kč

Dále nabízíme

Individuální konzultace

Ať už potřebujete poradit s čímkoliv ohledně bikefittingu, individuálních staveb či dalších témat nad rámec nabízených služeb, jsme tady pro vás. Naši specialisté vám poskytnou odbornou pomoc a podporu.

Cena: 490 Kč za každých 30 min konzultace

rezervovat individuální konzultaci

ZVÝHODNĚNÉ cenové balíčky

 • Sleva 50 % na bikefitting při koupi kola v hodnotě 50 000 Kč – 100 000 Kč
 • Bikefitting ZDARMA při koupi kola v hodnotě nad 100 000 Kč
 • Výběr velikosti rámu ZDARMA při koupi kola nad 50 000 Kč
 • Sleva 20 % na doplňky v rámci bikefittingu 
 • Testování sedel (testování na trenažéru) ZDARMA při koupi kola či bikefittingu 
 • Půjčovné sedla (pro testování v terénu) ZDARMA při koupi kola, bikefittingu nebo sedla

vybrat kolo v eshopu

Specialisté bikefittingu HARFASPORT

Naši odborníci jsou připravení se postarat o váš maximální výkon a pohodlí na kole

Zkušení odborníci připravení poradit

Seznamte se s našimi specialisty bikefittingu! Radek Meisner, Michal Tojnar a Honza Strangmüller mají dohromady za sebou přes 1000 provedených měření. Svoje zkušenosti prohlubují pravidelným studiem odborných materiálů a zkušenosti čerpají samozřejmě i praktické - všichni tři jsou aktivní cyklisté. Zároveň jsou absolventy kurzů Trek Precision Fit – Level 1 a Level 2 v centrále Treku Londýně a držiteli certifikátů bikefittingu! 

více o specialistech bikefittingu

Bikefitting jako dárek

Věnujte cyklistům komfort a zvýšení výkonu při každé jízdě!