Pozvánka na 5. ročník charitativní Harfaride: Praha-Drážďany a zpět 18. června 2022

CyklistikaCharitativní účelyPROBĚHLOVýlety

Roztočte s námi opět nohy na silničkách pro dobrou věc! Letos se jede již 5. ročník akce HARFARIDE, který pomáhá potřebným. Doufáme, že se letos podaří překonat loňský rekordní ročník. Vybrat si můžete opět ze dvou tras 180 km nebo 360 km.

Pozvánka na 5. ročník charitativní Harfaride: Praha-Drážďany a zpět 18. června 2022

termín harfaride: 18. června 2022

jak to celé začalo?

  • HARFARIDE z Prahy do Drážďan a zpět má kořeny v roce 2018, kdy jsme ji uspořádali spontánně jako "rozlučku" s cyklistickou sezónou. Již v prvním roce jsme jízdu pojali charitativně a peníze, které jsme vybrali na startovném, pomohly malým cyklistům z dětského domova. 
  • V ročníku 2019 finanční příspěvek podpořil handicapovaného sportovce Marka Moflára, aby si mohl splnit svůj triatlonový sen.
  • Ročník 2020 pak přispěl dětskému domovu v Liběchově na nová kola.
  • Rekordní účast na poslední Harfaride, kterou jsme jeli 26. června 2021 v téměr 40 členném balíku, dala dohromady téměř 60 000 Kč! Tomáš Slavata se připojil s další částkou a završil ji na 70 000 Kč. A my přidali také na celkových 80 000 Kč, které jsme odeslali na účet Znesnáze21 pro podprou obcí na jižní Moravě zasažených ničivým tornádem.​​ O rekordním ročníku se dočtete v tomto článku.

společně pomůžeme potřebným

Letošní rok bude opět spojen s projekty filantropa Tomáše Slavaty a jeho neutuchající pomoci především znevýhodněným dětěm. Kontrétní projekt v současné době s Tomášem diskutujeme a upřesníme zde na webu, komu budou všechny peníze ze starovného směřovány. 

Mohlo by vás zajímat, že... Mezinárodní olympijský výbor Tomášovi Slavatovi v roce 2011 udělil cenu s názvem Sport a společenská odpovědnost. Je nejmladším nositelem tohoto ocenění na světě. Zařadil se tak po bok hokejisty Jaromíra Jágra, jehož o rok dříve MOV ocenil jako vzor pro mládež. O filantropii Tomáše, jeho aktivitách a možnostech pomoci znevýhodněným dětem se dozvíte na jeho webu

Provozní náklady, jako servisní auta a doprovod, náhradní materiál zajišťujeme my.  Doprovodné vozy zapůjčuje firma Mercedes Benz Vans Česká republika a Tomáš Slavata osobně se svým supertruckem vlasní výroby :-)

VYBÍREJTE ZE DVOU TRAS

Na výběr bude opět ze 2 tras. Kratší, 180 km, varianta do Drážďan zakončená posezením na vinici a dopravou zpět autobusem. Nebo druhá, delší varianta, s otočkou v Drážďanech a zpět do Prahy, která má 360 km. Každý si může vybrat podle svých sil a chuti!
Obě trasy mají rovinatý profil podél Labe a užijete si při nich jízdu v balíku. 

1. TRASA : PRAHA-DRÁŽĎANY (CCA 180 KM)

Odjezd od prodejny HARFASPORT 18. 6. v 7:30

Máte najeto a chcete si užít pohodovější jízdu? Vyrazte s námi na poloviční trasu: Praha-Drážďany. V Drážďanech popojedeme zajištěným autobusem na vinici, kde se můžete těšit na příjemné posezení a pohoštění spojené s degustací vín v milém rodinném podniku. Zpět do Prahy vás dovezeme autobusem a vaše silnička se sveze našimi doprovodnými vozy Mercedes. 

2. TRASA: PRAHA-DRÁŽĎANY A ZPĚT (CCA 360 KM) 

Odjezd od prodejny HARFASPORT 18. 6. v 6:00

Pokud jste zvyklí na pořádné porce kilometrů, tak se můžete přihlásit na celou trasu Praha-Drážďany-Praha. V Drážďanech zajdeme na oběd, nabereme síly na druhou půlku cesty a vyrazíme zpět. 

Trasu si však můžete zkrátit dle potřeby - cestou budeme míjet řadu vlakových zastávek, z nichž jezdí vlak do Prahy. Silničku vám případně naložíme do doprovodného vozidla Mercedes a dovezeme zpět do Prahy. Pokud budou volná místa v autobusu (určeném pro cyklisty trasy 1), tak případně můžete využít odvoz z Drážďan do Prahy.)

STARTOVNÉ ANEB FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK PRO DOBROU VĚC

Účástníci jízdy platí startovné, jehož 100 % jde na vybraný dobročinný projekt podporující potřebné.

STARTOVNÉ: 1 500 Kč

přihláška a platba startovného

Přihlášku proveďte, prosíme, v našem rezervačním formuláři, kde si zvolíte jednu z tras.

PŘIHLÁSIT SE

Platbu starovného, které jde v plné výši na charitatnivní projekt proveďte on-line kartou.

ZAPLATIT STARTOVNÉ

vyrazte s námi na harafaride, stojí to za to!

  • Odnesete si jedinečný zážitek z jízdy v pelotonu po trase podél Labe, která nabízí krásná panoramata. Těšit se můžete na soutěsky v Národním parku České Švýcarsko, dále na lázeňské městečko Bad Schandau v Saském Švýcarsku a další malebná místa.
  • Užijete si cyklistickou výzvu v podobě 180 nebo 360 km v sedle ve společnosti cyklistických nadšenců.
  • Popoříte  charitativní projekt!

PRAKTICKÉ INFORMACE K JÍZDĚ

Pro odložení osobní výbavy vám bude ráno k dispozici naše prodejna. S oběma týmy pojede doprovodné vozidlo se servisní podporou, které bude na tým podle domluvy vždy po několika kilometrech čekat. Náhradní oblečení, svačinu, nápoje aj. naložíme do dodávky. Pojedeme nalehko! Provozní náklady jako odvoz kol a případný servis hradí HARFASPORT. Případné náklady na vlakové spojení si hradí účastníci sami.  Povinná je cyklistická přilba. Pokud chcete zdolat celou trasu, je třeba vzít s sebou funkční přední a zadní světlo pro návrat zpět.

CYKLISTICKÝ DRES HARFA RIDE

Zakoupit si můžete pánský i dámský cyklo dres Praha-Drážďany od výrobce Bioracer, a to za speciální cenu! Dresy značky Bioracer oblékají profesionální cyklisté či triatlonisté.

Objednávky dresu HARFARIDE směřujte do 31. 5. 2022 Lence: krizova@harfasport.cz.  

CENA DRESU: 1 200 Kč

Platba dresu: při převzetí ráno 18. 6. před HARFA RIDE na prodejně kartou či hotově.

Podobné články