Hřejivé oblečení pro malé lyžaře, to není jen dětská zimní bunda. Poradíme vám, co určitě vybírat.

Jak vybratSjezdovky

S pořízením dětského vybavení neváhejte, většinou se právě po dětském lyžařském oblečení zapráší jako první. Jaké jsou novinky a trendy v dětském lyžařském oblečení?

Hřejivé oblečení pro malé lyžaře, to není jen dětská zimní bunda. Poradíme vám, co určitě vybírat.

Trendem u lyžařského oblečení je stejné provedení pro děti i dospělé

Jestliže u dětských kol se v posledních letech začínají oceňovat původní a speciálně dětské geometrie, rámy i osazení, v lyžování jako by se prosazoval opak.

Především renomované značky posílají na trh téměř stejný sortiment jako pro dospělé, jen v dětských velikostech. To znamená jednotlivé kusy s přesně vymezeným zaměřením, funkcí, ale i detaily, na jaké jsme dříve nebyli zvyklí. Žádné „uni“ zimní bundy.

Nejen Vy, ale i Vaše dítě si přece zaslouží jednu bundu na sjezdové lyžování, druhou na běžky a třetí na chození po městě. Nejlíp ve stejném módním designu jako máma nebo táta. „Pro děti to nejlepší, kult dítěte roste,“ potvrzuje zájem zákazníků Eva Lišková, produktová specialistka HARFASPORTu.

Jediným moderním vynálezem zůstává tzv. rostoucí oblečení. „Na rukávech a nohavicích má šev, který si můžete po čase povolit. Takové oblečení vydrží obvykle dva až tři roky,“ ukazuje. Nabízí ho třeba osvědčená a oblíbená americká značka Spyder.

Správné vrstvení lyžařského oblečení je základ

Na lyžařské radovánky i děti oblékáme jako dospělé, tedy aby zůstaly v teple, ale zároveň se nám nezapařily. Navíc aby vypadaly co nejvíc šik, sportovně i módně. Abychom povznesli jejich zimní zážitky a co nejvíc eliminovali nebezpečí diskomfortu, který by jim mohl pokazit lyžování.

Platí tedy samozřejmě základní princip a tím je vrstvení. Lyžařské prádlo nabízí i přímo pro děti většina kvalitních značek. Triko je grunt a pak hned spodky, do sjezdařských lyžáků nejlíp s tříčtvrteční délkou nohavic, aby se předešlo otlakům v botě. Doporučujeme přidat i speciální lyžařské podkolenky s vyztuženými nejvíce namáhanými partiemi – na holeni, kotnících, nebo patě.

Dětské lyžařské kalhoty a bundy

Dětské lyžařské komplety, lyžařské bundy a kalhoty pro děti nabízí v pestré paletě přední značky jako Spyder, Colmar, Phenix a letos najdete v nabídce v HARFASPORTu i vyhlášený Kjus. „Prodáváme komplety, ať už přímo od výrobce, anebo námi sestavené, aby k sobě bundy a kalhoty ladily funkčně i barevně,“ vysvětluje Eva Lišková. „I dětské bundy už mají veškeré technologie i drobné vychytávky jako třeba vnitřní sněžný pas nebo rukávové kapsičky na skipas, dívčí kožíšky na kapuce.“

„Doporučujeme zastavit se k doplnění výbavy na začátku sezony. Dětské oblečení se sice už dostane ve velmi širokém sortimentu, ale v omezených počtech, které se už v průběhu sezony nedoobjednávají,“ upozorňuje Eva Lišková.

Vychytané doplňky - dětské rukavice s vyhříváním

Na výběr máte i mnoho doplňků speciálně pro děti. Rukavice patří k těm nejdůležitějším, ty nejlepší (například Reusch či Leki) opět kopírují dospělou specializaci. Dětské rukavice mají i kapsičku, do které se dají vložit vyhřívací polštářky, které zajistí tepelný komfort i v největší zimě.

Pod dětskou lyžařskou helmu vyberte dětem kuklu. Zahřeje a zároveň ochrání krk místo nákrčníku.

Malé slečny určitě ocení i péřovkové sukýnky. Naopak závoďácké kraťasy pro malé sjezdaře se musejí objednávat pouze na vyžádání podle zájmu.

Náš tip! 
Kompletní sadu dětského oblečení seženete i na běžky. Od zateplených, ale funkčních a rozepínacích kalhot, přes podobně technicky vybavené bundy, až k čepicím a rukavicím. K dispozici jsou osvědčené značky Daehlie, Maloja nebo Silvini.

Bez helmy a páteřáku na sjezdovku raději nevyjíždějte

Nezapomeňte ani na bezpečnostní výbavu, a to jak pro děti tak pro vás. Tou první jsou výrazné barvy a reflexní proužky na bundách i kalhotách. Být vidět, to je, oč tu běží! Helma už se stala povinnou samozřejmostí podobně jako na kole. „Velice důležité je si hlavně helmu pořádně vyzkoušet, aby dobře seděla a nepohybovala se na hlavě. Rádi vám poradíme a vybereme tu nejlepší,“ zve produktová specialistka.

Doporučujeme ale vsadit i na páteřové ochranné pásy/vesty, bez nich už nesmíte třeba v Rakousku vůbec vyjet. Lyžařské chrániče jsou vyrobeny z lehkých moderních materiálů a na těle je vůbec necítíte. 

Vybíráte pro děti nové lyže a lyžáky?

Můžete vybírat z nových kolekcí nebo využít i celosezónní půjčovnu lyžařského vybavení, kde cena dětského setu lyží a lyžáků vyjde od 1 540 Kč na celou zimu.

DĚTSKÉ LYŽAŘSKÉ KOMPLETY A KOMBINÉZY

DĚTSKÉ LYŽAŘSKÉ BUNDY

DĚTSKÉ LYŽAŘSKÉ KALHOTY

DĚTSKÉ FUNKČNÍ PRÁDLO

DĚTSKÉ RUKAVICE

DĚTSKÉ LYŽAŘSKÉ HELMY

DĚTSKÉ LYŽE

DĚTSKÉ LYŽÁKY

CELOSEZÓNNÍ PŮJČOVNA LYŽAŘSKÉHO VYBAVENÍ

Podobné články