Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím

Jak vybrat cyklistický dres

Jak vybrat

Cyklistický dres by měl být základním vybavením každého cyklisty, neboť kromě estetického hlediska odvádí pot, některé kousky dokonce chrání před větrem. Tento článek Vám pomůže zorientovat se v nabízené škále dresů, abyste vybrali pro Vás ten nejvhodnější dle primárnosti užití.

Jak vybrat cyklistický dres

Výhody cyklistického dresu

Cyklistický dres vám nabídne hned několik pozitiv. Zaprvé je prodyšný, ale zároveň udržuje tělo v suchu, díky rychleschnoucím materiálům, dále má prodlouženou zadní čaást, která je uzpůsobena jízdě na kole, vyniká výraznými barvami s reflexními prvky, pro viditelnost na vozovce, ale poskytne také praktické uschování malé svačinky na cestu či návleků v zadní kapsičce - od jedné po vícero pro větší praktičnost. Proti vyhrnování dresu za jízdy je vhodné vybírat dres se silikonovým pásem, který drží na těle. Cyklodresy do chladnějších dnů najdete samozřejmě také zateplené popřípadě i poskytující ochranu proti větru, přičemž údaje o zateplení lze vyčíst z gramáže.

KATEOGRIE DRESŮ

Základní dresy rozdělujeme na silniční - více přilehlé na těle pro dobrou aerodynamiku a dresy volnějšhí střihu, které uvítá rekreační cyklista či jezdec v terénu. Pro freeride jezdce jsou dále dresy uzpůsobené pevnějším materiálem. Dámské dresy jsou uzpůsobené ženské postavě střihem, ale také designem. Pro ty nejmenší závodníky od dvou let najdete v nabídce dětské dresy rotzomilých deisgnů a výrazných barev, u kterých se výrazně dbá na odvod potu. Co se týče vhodné velikosti, dres by při zkoušení neměl nikde škrtit, měli byste se v něm cítit pohodlně.

 
Dres podle počasí

cyklistické dresy v e-shopu

Podobné články