Fritschi Xenic 10 + brzdy

Barva:

Délka:

Skladová dostupnost

Novým modelem skialpového vázání Fritschi Xenic 10 je z kategorie lehkých vázání, ideálních pro lyže do 105 mm pod patou. Více

11 290 Kč

Popis

Skialpového vázání Fritschi Xenic 10, s váhou 560 g / pár, nabízí pro uživatele různé inovace v bezpečnosti, uživatelského komfortu a ovladatelnosti při jízdě. Špička vázání Fritschi Xenic 10 je kompletně nově navržená. Jedná se o první vázání, jehož piny se otevírají a zavírají laterálně, tj. do boku a neotáčejí se kolem pevného bodu. Tento mechanismus nabízí dvě základní výhody a to lehčí vstup do vázání a dále mnohem větší odolnost proti nechtěnému vypnutí při nárazu zespodu, který může nastat při vyšší rychlosti nebo při dopadu na lyže. Další výhodou je komfortní připnutí haršajzny ke špičce vázání. Špička je vybavena místem pro připnutí řemínku v případě použití vázání bez brzd.

Otočná pata Fritschi Xenic 10 kombinuje nízkou hmotnost s bezpečnostními prvky. Platforma paty je široká a nabízí optimální transfer síly na lyži a dosahuje tak skvělých sjezdových vlastností. Laterální vypínací síla se dá nastavit na hodnoty DIN od 4 do 10 pomocí šroubu na zadní straně vázání. Přesnost nastavitelné vertikální vypínací síly zabezpečují samostatně volně se otáčející piny (výhoda vůči pinům tvaru U).

Přechod mezi šlapacím módem a lyžováním je lehký a komfortní pomocí otočné paty. Patu vázání lze snadno otočíš o 180° pomocí vyklopené podpěry paty, čemž se zvyšuje větší páka. Pata se dokáže vychýlit až o 13 mm před vypnutím, aby zabránila nechtěnému vypnutí při nárazech a vibracích při jízdě. Taktéž při prohýbání lyže, kde se vzdálenost mezi špičkou a patou zkracuje, se pata dokáže posunout až o 10 mm a zamezí vypnutí v důležitých momentech a eliminuje poškození vázání. Tato technologie mimo jiné zaručuje výborné jízdní vlastnosti.

Skitouringové vázání Fritschi Xenic 10 je tou nejlepší volbou pro toho, kdo chce lehké a zároveň bezpečné vázání při sjezdech bez nutnosti aretace špičky.

Specifikace
  • Doporučené využití - skitouring
  • Jednoduchý vstup do vázání
  • Odolnost proti nechtěnému vypnutí
  • Vypíná i v režimu chůze - při zasypání lavinou, ztráta rovnováhy při výstupu či pádu během krátkých sjezdů
  • Komfortní připnutí haršajzny - šířky 85 mm, 95 mm, 105 mm
  • Přechod mezi šlapacím módem a lyžováním je jednoduchý a komfortní
  • Pata - dokáže se vychýlit až o 13 mm před vypnutím / dokáže se posunout o 10 mm a zamezí tím nechtěnému vypnutí
  • Vypínací síla - 4 až 10 DIN
  • Hmotnost - 560 g / pár bez brzd

Parametry

Název parametru Hodnota
Kód produktu 090300048
Sezóna 2022/2023


>