Užijte si léto s dopravou zdarma k nákupu nad 1 000 Kč!

Lyžařské boty na míru Strolz

Vše ostatní je kompromis

video strolz

PROČ LYŽAŘSKÉ BOTY NA MÍRU?

Lyžáky vyrobené 100 % na základě vašich individuálních potřeb a požadavků.

Nejvyšší komfort díky respektování anatomie vaší nohy.

Maximální výkon díky ideálnímu přenosu síly.

Komfort bez kompromisů, to jsou lyžařské boty Strolz, které se vyrábějí již 100 let!

STROLZ EXKLUZIVNĚ V HARFASPORTU

Jako jediná prodejna v ČR vyrobíme lyžáky optimální pro lyžařský styl a zcela přizpůsobené anatomii nohou. Výroba lyžáků na míru probíhá následovně: analýza nohy, příprava prototypu, poté již výroba na míru a na závěr následuje jemné doladění a pěnění.

o historii strolz

VÝROBA LYŽÁKŮ STROLZ KROK ZA KROKEM

Lyžařské boty dodané z malé továrny Strolz přizpůsobíme na 100 % každému zákazníkovi.

Konzultace s bootfitterem

Každá noha je jedinečná. A právě na tom si lyžáky Strolz zakládají.
Nejprve prokonzultujeme všechny potřebné požadavky. Během konzultace se zaměříme na vaše fyzické predispozice i na lyžařské dovednosti. Bereme také ohled na případné úrazy v minulosti či na specifické ortopedické požadavky. Na základě všech informací vám navrhneme nejvhodnější model („polotovar“) lyžáků Strolz.

Analýza nohy

Prostřednictvím 2D a 3D analýzy detailně změříme vaše nohy. Díky analýze zjistíme, zda potřebujete do lyžáků vložku. Do deseti minut máme změřeno zatížení vašich chodidel a vytvoříme přesný návrh vložky. Poté se již domluvíme na druhém termínu fittingu.

Vytváření prototypu a skeletu

Během vaší nepřítomnosti pracujeme v naší dílně na plné obrátky. Na základě skenu vyrobíme dřevěný model vašeho chodidla, který obložíme korkem a ladíme do posledního detailu. „Dřevěná noha“ se umístí do vnější skořepiny lyžařské boty. Po dobu jedné hodiny ji ohříváme a následně ji na 30 minut zmrazíme. Touto cestou se skelet dokonale přizpůsobí vašemu „dřevěnému modelu nohy“.

Vnitřní botička z pravé kůže

Na vnitřní botičku Strolz se používá pravá kůže, která skvěle padne. Zároveň poskytne maximální pohodlí a propůjčuje lyžákům elasticitu a odolnost. Vnitřní botička se šije ručně dle osvědčené tradice. Jen díky tomu se docílí přesnému přizpůsobení velikosti nohy a tvaru chodidla.

Pěnění a finální úpravy

V poslední fázi vás budeme potřebovat již na prodejně. Po obutí vašich nových lyžáků „vypěníme“ všechny oblasti, které potřebují větší volnost, abychom tak zabránili nepříjemnému tlačení. Pěnění je posledním krokem drobných úprav a trvá cca 30 až 60 minut. Po 12 hodinách, které boty potřebují k „vytvrdnutí“, se můžete vrhnout na sjezdovku a lyžáky otestovat.

Posledním krokem vedoucím k 100% výsledku je finální nastavení přezek po prvním lyžování.

LYŽAŘSKÉ BOTY STROLZ V E-SHOPU


REZERVACE NA VÝROBU LYŽÁKŮ STROLZ

K dispozici vám je náš specialista na lyžáky Strolz Ondřej Štangler. Rezervujte si termín na emailu info@strolz.cz či na telefonu 702 081 604 nebo vyplňte poptávkový formulář.

DÁRKOVÉ POUKAZY

Výrobu lyžáků na míru Strolz můžete také darovat. Ať už poukaz s vámi vybranou hodnotou, nebo na celé zhotovení bot.

KOUPIT DÁRKOVÝ POUKAZ

HISTORIE STROLZ

Kořeny rakouské značky Strolz sahají až do roku 1921, kdy začal v Arlbergu tamní švec Ambros Strolz pro první nadšence sportovního lyžování vyrábět lyžařské boty. Vzhledem k pověstné lásce Rakušanů k lyžování není překvapivé, že se jeho podniku dařilo.Opravdový průlom přišel poté s jeho synem Martinem, jenž propojil obuvní řemeslo otce s ortopedickými vědomostmi. Martin Strolz byl navíc vynikajícím lyžařem, který Rakousko v padesátých letech reprezentoval na vrcholných světových soutěžích, třeba po boku Christiana Pravdy. Strolzovy lyžařské boty přinesly mnohé technologické novinky - první plastový skelet či šesti přezkovou botu. Dodnes si drží první místo v nejpřesnějších lyžácích na míru.

VŠE O ZNAČCE STROLZ