JEDEME ON-LINE! S výběrem poradíme telefonicky, na chatu a zboží doručíme ZDARMA či vydáme z okénka prodejny.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím

3. ročník HARFA RIDE pro dobrou věc: Praha-Drážďany (a zpět)

CyklistikaCharitativní účelyVýlety

Je tu třetí ročník silniční jízdy HARFA RIDE pro dobrou věc! Letos pro vás máme několik novinek! Nově si můžete již předem vybrat, jestli se vydáte na celou trasu Praha-Drážďany a zpět, nebo na pohodovější poloviční trasu Praha-Drážďany. Mimoto jsme pro vás připravili kvalitní cyklo dres na památku. Vyrazte s námi a podpořte svou jízdou děti z Dětského domova Liběchov.

3. ročník HARFA RIDE pro dobrou věc: Praha-Drážďany (a zpět)

KDY? V SOBOTU 12. 9. 2020

KOŘENY CYKLOJÍZDY PRO DOBROU VĚC

HARFA RIDE z Prahy do Drážďan a zpět má kořeny v roce 2018, kdy jsme ji uspořádali spontánně jako "rozlučku" s cyklistickou sezónou. Přiznejme si, byla to pro nás výzva. Již v prvním roce jsme jízdu pojali charitativně a peníze, které jsme vybrali, pomohly malým cyklistům z dětského domova. V loňském ročníku finanční příspěvek podpořil handicapovaného sportovce Marka Moflára, aby si mohl splnit svůj trialtonový sen.

Trasu jsme tak již dvakrát s dalšími silničními nadšenci pokořili. Jak je vidět, akce se nám tak zalíbila, že se z ní stala naše tradice!

AKTUALIZACE K 11. 9. vzhledem k současné situaci covid-19:

Milí silničáři, kteří se s námi chystáte na Harfaride,

vzhledem ke striktnějším opatřením pro obyvatele Prahy při vstupu do Německa v souvislosti s COVID-19 musíme na poslední chvíli změnit trasu. Vše ostatní však zůstává tak, jak je naplánovano: Harfaride pojedeme ve dvou trasách - kratší a delší, ráno startujeme v původní časy a doprovázet nás budou po celou cestu doprovodná vozidla. Novinkou je, že se oba týmy sejdou na oběd. Věříme, že i přes změnu trasy bude 3. Harfaride opět skvělým zážitkem pro všechny silniční nadšence :-).

UPRAVENÁ TRASA A:

Odjezd od prodejny HARFASPORT 12. 9. v 6:00

Se skupinou A dojedeme do Hřenska, kde se otočíme a pojedeme do Velkých Žernosek (180 km). Ve 13:00 máme v Žernosekách naplánovaný společný oběd se skupinou B. Poté vyrazíme společně zpět do Prahy (68 km). Celkem nás čeká 250 km a v případě potřeby je možné si trasu zkrátit tak, abychom to stihli na 13:00 na společný oběd.

 

UPRAVENÁ TRASA B:

Odjezd od prodejny HARFASPORT 12. 9. v 8:00

Se skupinou B pojedeme po trase do Ústí nad Labem a pak do Velkých Žernosek (104 km), kde nás čeká společný oběd se skupinou A. Poté vyrazíme zpět společně do Prahy. Čeká nás celkem cca 140 km, pokud však budete mít čas a chuť, je možnost trasu prodloužit.


 

VYBÍREJTE ZE DVOU TRAS

Letošní novinkou jsou dvě trasy. Buď můžete jet celou trasu Praha-Drážďany a zpět (trasa A), nebo poloviční trasu Praha-Drážďany (trasa B). Obě trasy mají rovinatý profil podél Labe a budete si moci užít jízdy v balíku. 

Trasa A: Na kole Praha-Drážďany a zpět (cca 360 km) 

Odjezd od prodejny HARFASPORT 12. 9. v 6:00

Máte v nohách za sezónu již porce najetých kilometrů? Přihlásit se můžete na celou trasu Praha-Drážďany-Praha. V Drážďanech zajdeme na oběd, nabereme síly na druhou půlku cesty a vyrazíme zpět. 

Trasu si však můžete zkrátit dle potřeby - cestou budeme míjet řadu vlakových zastávek, z nichž jezdí vlak do Prahy. Silničku vám případně naložíme do doprovodného vozidla Mercedes a dovezeme zpět do Prahy. Pokud by byla volná místa v autobusu (určeném pro cyklisty trasy B), tak případně můžete využít odvoz z Drážďan do Prahy.

Trasa B: Na kole Praha-Drážďany (cca 180 km)

Odjezd od prodejny HARFASPORT 12. 9. v 8:00

Máte hodně najeto, ale chcete si užít pohodovější jízdu? Vyrazte s námi na poloviční trasu: Praha-Drážďany. V Drážďanech popojedeme zajištěným autobusem na vinici, kde se můžete těšit na příjemné posezení a pohoštění spojené s degustací vín. Zpět do Prahy vás dovezeme autobusem a vaše silnička se sveze našimi doprovodnými vozy Mercedes. 

CENA ZA DOPRAVU AUTOBUSEM Z DRÁŽĎAN DO PRAHY: 500 Kč

 

proč se vydat na harfa ride?

  • Odnesete si jedinečný zážitek z jízdy v peletonu po trase podél Labe, která nabízí krásná panoramata. Těšit se můžete na soutěsky v Národním parku České Švýcarsko, dále na lázeňské městečko Bad Schandau v Saském Švýcarsku a další místa, která stojí za to.
  • Podpoříte dobrou věc: Letošní ročník se pojede pro pomoc Dětskému domovu Liběchov. Filantrop Tomáš Slavata již pro tento dětský domov zorganizoval "Cestu k Baltu", při níž stateční účastníci pokořili 580 kilometrů na kole v pěti dnech. Váš celý finanční příspěvek poputuje pro nákup nových kol, aby se děti z DD Liběchov mohly vydat na další cyklo dobrodružsví...
  • Na památku si můžete pořídit kvalitní cyklistický dres Harfa ride

FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK PRO DOBROU VĚC: 1.000 Kč 

Letos jsme se rozhodli oslovit Tomáše Slavatu, který pomáhá mj. dětem z dětských domovů na jejich sportovní cestě. Tomáš pro Harfa jízdu vybral Dětský domov Liběchov, jehož děti potřebují vybavit novými koly.  "Startovné", které jde v celé výši pro dobrou věc, je 1000 Kč. Pokud můžete a chcete přispět více, malí sportovci to rozhodně ocení. 

Ředitelka DD Liběchov Mgr. Petra Šumová k charitativní pomoci dodává: "V DD Liběchov podporujeme u dětí sportovní aktivity. S několika dětmi jsme se vydali na kolech pod vedením Tomáše Slavaty až k Baltu (vše o jízdě se dočtete v článku "Cesta k Baltu - Volume III). Již tento říjen se chystáme na ČT Author Cup a potřebujeme na něj nová kola. Ta stávající jsou více než 5 let stará, a jelikož jsou hodně vytížená, tak pomalu dosluhují. V ideálním případě bychom chtěli pořídit alespoň 5 nových kol pro děti z druhého stupně. Účastníkům HARFA RIDE jsme velice vděční za pomoc. Mockrát děkujeme a přejeme mnoho sil na jízdu."

Provozní náklady jako odvoz kol a případný servis hradí HARFASPORT. Případné náklady na vlakové spojení si hradí účastníci sami. Na cestu od nás dostanete sportovní výživu Power Bar.

Tomáš slavata - sportovec a filantrop

Životní filozofií Tomáše Slavaty se stal nejen sport, ale hlavně pomoc dětem
z problémových poměrů, což má kořeny v krušném dětství jeho samotného. Tomáš tráví s dětmi z dětských domovů hodně času, pořádá pro ně pestré akce a snaží se je také motivovat a dodávat jim naději. Vedle "Cesty na Balt" organizuje mnoho projektů, kterými se snaží dětem pomoci. Jeho dobročinné kroky ocenil v roce 2017 také časopis Forbes a Nadace Via, jimiž byl vybrán mezi 20 filantropů České republiky, kteří věnuji svůj čas a peníze na pomoc dětem a lidem kolem sebe. Více o Tomášovi a jeho aktivitách se dočtete zde.

nOVINKA: CYKLO DRES HARFA ride

Nově jsme pro vás připravili na památku pánský i dámský cyklo dres Praha-Drážďany od výrobce Bioracer, a to za speciální cenu! Dresy značky Bioracer oblékají profesionální cyklisté či triatlonisté.

Dres si jednoduše objednáte v přihlašovacím formuláři níže. Připravený jej budete mít ráno před Harfa jízdou.

Cena  DRESU: 1.200 Kč

Platba dresu: při převzetí ráno 12. 9. před HARFA RIDE na prodejně kartou či hotově.

PRAKTICKÉ INFORMACE k jízdě

Pro odložení pro jízdu nepotřebných věcí vám bude ráno k dispozici naše prodejna. S oběma týmy pojede doprovodné vozidlo se servisní podporou, které bude na tým podle domluvy vždy po několika kilometrech čekat. Náhradní oblečení, svačinu, nápoje aj. naložíme do dodávky. Pojede se tedy na lehko.

Povinná je cyklistická přilba. Pokud chcete zdolat celou trasu je nutné vzít s sebou funkční přední a zadní světlo pro návrat zpět.

jak se přihlásit:

Pro přihlášení na HARFA RIDE pro dobrou věc 2020 (na trasu A či trasu B) vyplňte náš krátký formulář.

*Informace ohledně zpracování Vašich osobních údajů v souladu s obecným nařízením naleznete ZDE.

přihlásit se na HARFA RIDE pro dobrou věc

PLATBA ZA JÍZDU:

Trasa A: Charitativní příspěvek pro nákup kol pro děti z DD Liběchov min. 1.000 Kč posílejte na účet 138860257/0100. Jako variabilní symbol uveďte: "příjmení a harfaride 2020". 

Trasa BCharitativní příspěvek pro nákup kol pro děti z DD Liběchov min. 1.000 Kč a 500 Kč za dopravu autobusem posílejte na účet 138860257/0100. Jako variabilní symbol uveďte: "příjmení a harfaride 2020". 

* Pro zájemce o cyklo dres HARFA RIDE: platba 1.200 Kč 12. 9. ráno při převzetí v prodejně HARFASPORT kartou či v hotovosti.

 

PARTNEŘI HARFA ride 2020

 

Podobné články