Ceny nových modelů kol letos klesají

CyklistikaProduktové novinky

Možná si říkáte, že jsme udělali chybu při napsání titulku, ale neudělali. Letošní rok jdou opravdu ceny kol dolů. Týká se to nových modelů kol, kdy je cena oproti loňskému modelů nižší i o 20 %.

Ceny nových modelů kol letos klesají

Největší nabídka nových modelů kol 2024

Ceny kol rostly v posledních čtyřech letech výrazně. „Bylo zcela běžné, že dodavatelé zvyšovali ceny v průběhu sezóny i několikrát. A to nebyla vůbec jednoduchá situace“, vzpomíná Zdeněk Hnát, jeden z majitelů HARFASPORTu, který má objednávky zboží pod palcem.

V době covidu, kdy byly zavřené velké továrny vyrábějící komponenty a všech dílů a tím pádem i kol byl nedostatek, letěly ceny nahoru. „Situace na cyklistickém trhu byla poslední roky turbulentní a pro mnoho prodejců bude letošní rok hodně složitý, ne-li zlomový. Řadě prodejců zůstalo hodně kol na skladech z loňska a letos bude u starších modelů vítězit cena, což pro prodejce znamená prodej i pod nákupní cenu.“ Vysvětluje Zdeněk Hnát a doplňuje „Jen málo prodejců kol proto pro letošek zákazníkům nabídne nové modely kol. Nám se podařilo sklady v loňském roce optimalizovat natolik, že si můžeme dovolit našim zákazníkům nabídnout historicky největší množství nových kol.“

Nejlepší rok pro koupi nového modelu kola je teď

Vítejte v roce, kdy se splní cyklistické sny. A plnit si je může větší množství zákazníků díky tomu, že nové modely kol vstupují do prodeje levněji. Některé o 10 %, některé i o 20 % oproti loňskému roku.

Snížení cen je dáno stabilizací situace na globálním trhu. Nové modely kol 2024 přináší tedy opět novinky v technologiích, ale i v cenové dostupnosti, což otevírá dveře každému, kdo sní o novém kole. „Vybrali jsme to nejlepší od předních značek jako jsou SCOTT, Trek, Pinarello, Superior, Giant či nejlehčí dětská kola Early Rider a Rascal a zákazníci si mohou vybrat ze všech letošních modelů dle svých preferencí“, ujišťuje Zdeněk Hnát.

Vyberte si nový model, který konkuruje loňskému modelu ve slevě

Vybírat nové kolo může být někdy složité. Každý z nás má jiné preference a potřeby. Někdo hledá kolo pro rekreační ježdění po lesních stezkách, jiný zase potřebuje spolehlivého parťáka pro každodenní dojíždění do práce nebo školy. „Klíčem k úspěšnému výběru je pochopení, co od kola očekáváte, a my vám s tím rádi pomůžeme. Naši odborníci jsou připraveni poskytnout vám radu a pomoci najít právě to pravé kolo, které bude odpovídat vašim potřebám“, popisuje prozákaznický přístup druhý z majitelů HARFASPORTu, Jaromír Fic, který má na starost chod celé třípatrové prodejny. „Kromě nabídky nových kol posouváme stále dopředu i související služby jako je bikefitting od předního českého guru Pavla Štědrého, navýšení kapacit servisu a naše akce včetně testování kol, doplňuje Jaromír Fic.

Ještě váháte?

Představte si chvíli, kdy se ocitáte na startu nového dobrodružství. Slunce začíná pomalu vycházet, vy sedíte na svém novém kole, připraveni objevovat nové cesty. Nyní, více než kdy jindy, je ten pravý čas udělat tento krok. Věříme, že každý má právo na kvalitní kolo, a právě letos je ten nejlepší čas toto právo si uplatnit.

Na vaši návštěvu se těšíme s otevřenými dveřmi a připravenými kolekcemi, které kromě kol nabízejí řadu nových značek mezi oblečením a doplňky.

Tým HARFASPORT

Podobné články